Děti z našeho závodního družstva Optimistů bodovaly na MČR i na své první zahraniční regatě

03.09.2012 14:07

Po náročné přípravě na letním soustředění na počátku srpna v Chorvatsku se naši nejmladší jachtaři z SOS zúčastnili svého prvního skutečného závodu, a to hned s největší tuzemskou konkurencí. V druhé polovině prázdnin šest z nich bojovalo v Černé v Pošumaví (Lipno) o body pro náš klub na Mistrovtsví České republiky v lodní třídě Optimist. Závodu se účastnila také naše nejzkušenější závodnice Veronika Živná, která se umístila v celkovém pořadí 9. a získala stříbrnou medaili v kategorii starších žákyň. Velmi pozitivně překvapili naši benjamíni, kteří svoji závodní premiéru zvládli nad očekávání skvěle. Po pouhých 3 měsících tréninku Mikuláš Vaszi skončil v 69-členném závodním poli  40., Ondřej Müller 50., Adam Nevelöš 62., Eliška Beerová 66. a Kateřina Živná 67. Náš zatím nejmladší závodník, teprve 6-letý Tibor Nevelöš, se regaty pro nízký věk zúčastnit nemohl, ale i tak nezahálel a po celou dobu mistrovtsví trénoval techniku kolem závodního prostoru. O uplnynulém víkendu jsme se s týmem SOS vypravili do Polska na Nyské jezero do obce Glebinów, kde se jela česko-polská regata Memoriál Františka Ehla. Zúčastnilo se jí 20 dětí: 9 českých a 11 polských závodníků. Veronika Živná regatu vyhrála a také naši začínající závodníci, pro které to byla první konfrontace se zahraniční konkurencí, obstáli na výbornou. Mikuláš Vaszi byl 4., Ondřej Müller 6., Adam Nevelöš 11., Katerřina Živná 14. V této regatě poprvé závodil i náš benjamínek Tibor Nevelöš. Dojel všechny rozjížďky a konečným umístěním na 18. pozici za sebou nechal ještě dva polské jachtaře. Když budeme pilně trénovat, jistě se brzy dočkáme dalších sportovních úspěchů pro štětský jachting.